ČlánkyHryNejnovějšíNovinky

Neznámá hra se svezla na popularitě Harryho Pottera, z vývojáře je milionář

Před pár dny bojoval na Kickstarteru o každý dolar, nakonec získal více než čtyřicetinásobek původně požadované částky. K úspěchu mu přitom více než cílevědomé úsilí pomohla šťastná náhoda.

Nezávislé studio Beawesome Games je z veliké části projektem jen jednoho člověka. Jonathan „Jao“ Slabaugh se po tragické smrti svého otce rozhodl naplnit svůj osud a všechny své síly (a finance) vrhl do tvorby online hry s draky nazvané Day of Dragons.

Po třech letech usilovné práce se vývoj přiblížil ke konci, ovšem společně s ním i zůstatek na Jonathanově kontě. A tak se mladý vývojář rozhodl vstoupit do vod komunitního financování a na serveru Kickstarter požádat fanoušky o 12 tisíc dolarů (cca 280 tisíc korun) nutných pro dokončení hry. Po dvou dnech od spuštění kampaně byl zhruba na desetině a vypadlo to, že ho čeká dlouhý měsíc stresu, zda celý projekt vůbec uspěje.

Jenže poté videoherní kolos Niantic (mimo jiné provozovatelé Pokémon GO) spustil speciální akci ve své hře Harry Potter: Wizards Unite, kterou shodou náhody pojmenoval také Day of Dragons. A začaly se dít věci. Pokud náhodou nevíte, co znamená výraz SEO a k čemu je dobrý, tak poslouchejte.

Díky tomu, že se při vyhledávání hesla „Day of Dragons“ zobrazovala jeho kickstarterová kampaň na prvním místě, o hru raketově narostl zájem a ve zbývajícím čase se podařilo vybrat těžko uvěřitelných půl milionu dolarů, tedy přes 10 milionů korun. To je mimochodem více než čtyřicetinásobek původně požadované částky.

Jonathan naštěstí nepodlehl velikášství a téměř dokončenou hru už nebude nijak razantně měnit, jen ji obohatí o nějaký bonusový obsah. Utržená částka mu ještě před vydáním hry dosavadní vývoj v pohodě zaplatila a ještě mu tak zbude „pár drobných“ na pořádnou oslavu.

Má tak rozhodně víc štěstí než vývojáři hry Apex Construct, kterým se něco podobného přihodilo po vydání megahitu Apex Legends. Jenže oni museli většinu nečekaně vydělaných peněz nespokojeným hráčům refundovat a ještě si za to od nich vyslechli spoustu nadávek, že jen parazitují na slavném jméně. Jejich hra přitom v době vydání Apex Legends už na trhu byla několik měsíců.

Za GoN můžeme jen říct že jsme hru finančně podpořili, a připravujeme pro hráče server.

Comment here